portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Wiszące Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Budynki 10a i 10b » Forum » Głośna wentylacja
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Głośna wentylacja

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
phobab 
   

Początkujacy


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sty 25, 2014 17:40
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 17:50    Temat postu: Głośna wentylacja

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu mieszkania nr44 (7 piętro) w budynku 10b. Po oględzinach mam jednak duże wątpliwości co do poziomu hałasu wytwarzanego przez system wentylacji Helios, zammontowany w tym mieszkaniu. Jest on donośny i słychać go w całym mieszkaniu, niezależnie od miejsca. Pani z Hossy, która nas oprowadzała twierdzi, że taki poziom hałasu jest normalny i nie można na niego wpłynąć z poziomu mieszkania, ponieważ nie ma tam żadnej regulacji, czy możliwośći zamknięcia.

Bardzo proszę osoby mieszkające w tym budynku, najpiej pod lub nad tym mieszkaniem, o informację czy u Państwa także ta wentylacja pracuje głośno? Czy jest to hałas przeszkadzający w codziennym życiu (zwłaszcza spaniu)? Czy ktoś z Państwa ewetnualnie jakoś ją wygłuszał, a jeśli tak to jak?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
szpula 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 07, 2010 16:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk-Wiszące Ogrody

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 12:21    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

W kuchni powinna być możliwość wyłączenia. A w łazienkach są dwa biegi: wolniejszy i szybszy. Na wolniejszych przy zamkniętych drzwiach dużo nie słychać.
Może można pokombinować z wyczyszczeniem wentylatorów (i ich łożysk), chociaż nie udało mi się wyjąć...
phobab 
   

Początkujacy


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sty 25, 2014 17:40
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 20:55    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

szpula napisał:
W kuchni powinna być możliwość wyłączenia. A w łazienkach są dwa biegi: wolniejszy i szybszy. Na wolniejszych przy zamkniętych drzwiach dużo nie słychać.
Może można pokombinować z wyczyszczeniem wentylatorów (i ich łożysk), chociaż nie udało mi się wyjąć...



@szpula
Dzięki za odpowiedź i info.
Ale jak można to wyłączyć? Hossa twierdzi, że tak jest i nic z tym nie można zrobić. Więc wyłączenie przez przecięcie kabelka? Smile Chociaż wg Hossy wszelka ingerencja w system jest oczywiście zabroniona.

Poza tym Hossa twierdzi, że to nie jest hałas pochodzący z wentylatorków w samych pomieszczeniach, ale od głównego wentylatora wyciągu, zainstalowanego na dachu budynku. Czy tam faktycznie jest jakiś wentylator na dachu?

Te biegi wolniejszy i szybszy ustawia się jakoś czy są regulowane automatycznie? Ja myślę raczej o wymianie całych końcówek systemu razem z wentylatorami zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach na cichsze, ale jeśli to prawda z tym głównym na dachu, to taka wymiana może nic nie dać. No i znowu....ingerencja...

Pozdrawiam
szpula 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 07, 2010 16:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk-Wiszące Ogrody

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 8:13    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

Hossa to dużo rzeczy twierdzi, ja bym im tam we wszystko nie wierzył Wink

W moim aneksie (ten sam blok, ale inny rozkład mieszkania) obok włącznika światła, mam włącznik wentylacji. Możliwe ustawienia: wyłączone, wolno, szybko.
W łazienkach taki sam włącznik ma tylko dwa tryby: wolno, szybko.

A jeżeli chcesz zobaczyć czy to faktycznie hałas od głównego wentylatora, to wyłącz prąd w mieszkaniu (skrzynka z bezpiecznikami). U mnie jest wtedy cisza jak makiem zasiał, ale ja mam też kilka pięter więcej do dachu Smile

Jak wymienisz, to pewnie stracisz na te części gwarancję, ale jak będzie cicho, to daj znać - może sam spróbuję Smile
phobab 
   

Początkujacy


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sty 25, 2014 17:40
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 23:00    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

Otóż to - dużo twierddzą i właśnie nie do końca im wierze, a już najmniej jak czegoś się "nie da" Smile

Bede ogladał to mieszkanie jeszcze raz i sprawdze czy sa te wyłaczniki chociaz wydaje mi się, że jak widziałem je ostatnio to nie ma tam żadnych wyłaczników, ale może cos przeoczyłem. Dzięki za podpowiedź. Teraz to sobie tak myślę, może sprawa jest banalniejsza do rozwiązania - jesli w lazienkach sa 2 pozycyjne przełaczniki, a w kuchni 3, to może wystarczy 3-pozycjene założyć w łazienkach i będzie spokój.

Dzieki za podpowiedź z bezpiecznikami. Sprawdze na pewno. Wyłączę wszystko i zobaczymy czy i co będzie hałasować. Dam znac, ale mieszkanie bede ogladal w sobote dopiero za 2 tygodnie.

Na koniec jeszcze jedno małe pytanko - czy ten szum przy właczonym wnetylatorze na niskich obrotach w łazience powoduje, że ciężko zasnąć w nocy? Ja mam bardzo lekki sen i musze mieć ciszę, a to nie jest zakup za 10zł, więc chce mieć pewność, że cisza będzie Smile

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
szpula 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 07, 2010 16:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk-Wiszące Ogrody

PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 8:21    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

Włączniki powinny być w jednym słupku z włącznikami światła.

Z tym wyłączeniem kompletnym to lepiej spójrz na przepisy, bo jakaś wentylacja w łazience musi być. Żebyś później nie miał problemów na przeglądach kominiarskim itp.

Jak zamkniesz drzwi do łazienki i pokoju to nie powinieneś za dużo słyszeć.
Maedhros 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Czw Sty 30, 2014 19:16
Posty: 1
Skąd: Gdansk - Wiszące Ogrody

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 19:54    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

Jak to jest? .... nigdy nie pamiętam....
10a = Przytulna 34
10b = Przytulna 36
Prawda?

Ja z dziewczyną kupiliśmy mieszkanie 42 w 34 na jesień i ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Są kilka minusów o które Hossa nie mówi, ale na koniec dnia to i tak super mieszkanie Smile

1) Odbiór mieszkania
Jak miało być odbiór mieszkania i przekazewania kluczów, to Pani z Hossy stwierdziła że to nie jest odbiór techniczny, tylko przekazywania kluczów i regulamin.
Ja jednak stwierdziłem że tak czy inaczej biorę ze sobą inspektora budowlanego żeby zrobić protokół odbioru technicznego. Podczas odbioru Pani Hossa wiele razy powiedziała że to nie jest techniczny odbiór i że się nie liczy i bla bla.... jednak pod koniec poprosiła kopię protokołu Wink
Było kilka rzeczy oknami, szybami (rysy), itd.... zanim złożyliśmy reklamację, to podczas remontu Hossa wysłała kogoś i zostało super załatwione... dzięki dowodu że to nie ja tego spowodowałem.... Więc kudos dla Hossy Smile

Mogę ci dać namiar dobrego inspektora nadzoru budowlanego do odbioru Smile

2) Wentylacja
Jak Szpula pisał/pisała, to wentylacja w kuchni można wyłączyć bez problemu, ale w łazienkach nie można.
U nas wentylatory chodzą dożyć głośno! - Ale zamykamy drzwi w nocy i niema problemów Wink
Ja mam już zamiar wymienić na wentylatory z czujnikami wilgoci... i zdecydowanie jakiś super ciszy model Wink
Alternatywą jest kombinowanie z wyczyśczeniem itd.... nie chce mi się Wink

3) Kalorifery i głowice
Uwaga na kalorifery iich głowice.... Hossa zainstalowała najtańsze gówniane w ogóle możliwe głowice! .... Tanie Hertz który na "minimum" działają jak zwykła trójka (czyli mw. 20-22 stopni). Poza tym jak się otwiera na balkon, to oszaleją kalorifery i nie można nic z tym zrobić.
Więc licz na to że musisz wymienić głowice przed następnym sezonem aby ograniczać rachunek trochę Wink
Ja zamierzam kupić 7 szt Danfoss Living Connect Z - zdalnie sterowane przez protokol Z-wave - plus jeszcze centrala do tego, np. MiCasaVerde albo Fibaro..... ale możesz znaleść też tańsze które mają auto-zamykanie przy otwartych oknach i programy na czas pracy i w nocy (w OBI widziałem po 80zł) Smile

4) Garaż
Jeżeli chcesz miejsce w hali, to nie daj się oszukać. Szłyszałem że Hossa teraz próbuje sprzedać pozostałe miejsca po 25.000-35.000!!! Zdziwiony Zdziwiony Zdziwiony
Osobiscie kupiliśmy miejsca po 20.000, i to z dodatkowym boksem! - szłyszałem też o 16.000, ale nie wiem czy tak się skończyło.


Ogólnie Hossa jest okay, ale jest to sprzedawca który chce sprzedać mieszkanie i mieć z głowy oraz kasa na koncie.... więc czasami trzeba być czujny Wink
Ale mamy tu super mieszkanie, a jak tylko sobie załatwiam kilka rzeczy z wentylacją, głowicami, itp... no to będzie git! Smile

Pozdrawiam Smile

PS: Nie jestem polakiem, więc wybacz wszelkie śmieszne błędy w tekscie Wink[/b]
phobab 
   

Początkujacy


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sty 25, 2014 17:40
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 22:48    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

@szpula
Dzięki za odpowiedź i cenne informacje, wezmę je na pewno pod uwagę. Nie zamierzam wyłączać wentylatorów na stałe, ale wtedy gdy mam potrzebę np. w nocy, a już na pewno nie chcę problemów z kominiarzami.


@Maedhros
Jeśli nie jesteś Polakiem to piszesz naprawdę dobrze po polsku. Błędy jeśli sa to raczej wyglądają na literówki i nie jakies poważne błędy.

Również dzięki za info i porady. 10b to 36, więc Wasz budynek jest obok Smile A można wiedzieć, na którym piętrze mieszkacie, że te wentylatory słychać dosyć głośno? Bo kolega architekt powiedział mi, że poziom hałasu może (nie musi) zależeć od odległości do wentylatora gównego na dachu - im wyzej jest mieszkanie (czyli bliżej do wnetylatora), tym głośniej. W sumie logicznie.

Na odbiór mieszkania (jesli się zdecydujemy na zakup) na pewno weźmiemy technika. Mamy już jedną polecona firmę, która robi odbiory, ale jeśli możesz podesłac namiary na swojego cżłowieka to chętnie sprawdzimy i tę opcję.

Z tą wymianą wentylatorów w mieszkaniu podobno nie jest tak łatwo. Pomijając to co mówi Hossa, że się nie da, to mam tez informację od architekta, że te końcówki wentylacji, które znajduja sie w mieszkaniach są wpuszczone na ok.30-40cm wgłąb szybu wentylacyjnego/kominowego i podobno nie da się tego ruszyć czy wymienić. Kompletnie się na tym nie znam i nie znam również nikogo kto by się dobrze znał na wentylacjach. Jeśli ktoś może polecic kogoś sprawdzonego, pewnego w tej kwestii to chętnie skorzystam.

Cenna uwaga z tymi głowicami, ale jeśli jak mówisz takie wypasione kosztuja 80zł to chyba przeżyje ten koszt, bo przy cenie mieszkania to są śmoieszne pieniądze Smile

No jak kupiliscie za 20 tys. z dodatkowym boksem to super cena. Nam proponuja miejsce z boksem za 26 tys albo 2 miejsca bez boksów, jedno w cenie 22 tys, drugie 16 tys przy czym róznica w cenie wynika z szerokości miejsca parkingowego. To szersze jest oczywiście droższe.

Nie tylko Hossa chce miec kasę na koncie i problem z głowy Smile Znam lepszych developerów, którzy lepsze numery wykręcają niestety.

Pozdrawiam i życzę miłego weekenduSmile
szpula 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 07, 2010 16:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk-Wiszące Ogrody

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 23:40    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

Z tymi głowicami to było tak, że kilka dobrych miesięcy po odbiorze budynku (okolice przełomu 2012/2013) problematyczne głowice był wymieniane na działające - od tej pory jest ok i rachunki w normie.
phobab 
   

Początkujacy


Wiek: 52
Dołączył: Sob Sty 25, 2014 17:40
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 21:44    Temat postu: Re: Głośna wentylacja

@Maedhros

Czy możesz proszę podać namiary na tego człowieka nadzoru budowlanego od odbiorów?

Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama